А я не шкодую жінок, що живуть з насильниками, адже зазвичай все відразу видно

не шкодую жінок, що живуть з насильниками

Відкриваєш стрічку зранку, а там перепост “а я не шкодую жінок, що живуть з насильниками, адже зазвичай все відразу видно”.

Було б, звичайно, класно. Приходиш на побачення, а там сидить такий, наприклад, Вася, розвалившись, грубіянить офіціантам, про свою колишню каже, що вона була дурна і стерва, рахунок залишає оплачувати тобі.

Але зазвичай це відбувається не так: ви познайомилися, він, начебто, нічого. Ти одягла усе найкраще відразу і дуже хвилюєшся. Ви нормально розмовляєте, розходитеся, на наступний день він дзвонить, як порядна людина, ви знову розмовляєте, він розпитує тебе про дитинство, розповідає, як дід вчив його рибалити. Ви їдете разом на відпочинок, а потім слово за слово і живете разом.

І все добре, ти готуєш сніданки, він миє посуд, ти замовляєш продукти, він викидає сміття, ви обговорюєте роботу і дивитесь разом кіно, він подобається твоїй мамі, а ти подобаєшся його татові.

А потім він не помив посуд раз, а потім два, а потім він не викинув сміття. Але один раз же – не страшно. І ти миєш посуд і викидаєш сміття, бо не жити ж в безладі. І слухаєш що він розказує тобі, тому що своїми проблемами ти його вантажиш.

На відпочинок ви більше не їздите, тому що колись поїдете ще, і всі втомилися.

Вечорами він приходить з роботи і замість спільного перегляду фільмів йде копати руду на поясі астероїдів під пляшечку пива. Або дві.

І ти думаєш “ну ось буде відпустка, і ми поїдемо кудись”. Але коли ви приїжджаєте, з’ясовується, що навколо всі неадеквати, пляж уродский, їжа жахлива, і він краще посидить в барі.

І ти думаєш, ну ок, ну треба розлучатися, і кажеш йому, що це все якось не дуже.

Він каже, що ти дура, а у вас нормальна сім’я, ось якби ти не проїдала йому мізки, він би все робив, а ти його не надихаєш. І взагалі, ти не розумієш, що в тебе годинник, і що зморшки, і що його таке не збуджує.

Ти злишся і йдеш, грюкнувши дверима, він наздоганяє і каже “Ну що ти, я ж тебе люблю, ти найкраща, і давай спробуємо все полагодити”. І тиждень миє посуд, і навіть купує подарунок або відривається від компа сходити разом в суботу погуляти.

І ти ще місяць або півроку тримаєшся на цьому, а потім все скочується назад, і ти кажеш, і ви саритесь, і з’ясовується, що ти на нього весь час тиснеш, не даєш відчувати себе чоловіком або, навпаки, постійно дивишся на якихось мужиків , а пора зрозуміти, що ти не така вже принцеса, і нікому з такою пикою не будеш потрібна, і взагалі, він жінок не б’є, а так би тобі врізав.

А потім ви сваритесь ще раз, і він кидає в стіну твій телефон, потім вибачається і купує новий. І поступово ти вже не улюблена, а зануда, пила, дура і гірше. І твої речі літають все частіше.

А потім з’ясовується, що він залицявся до всіх твоїх подруг, але вони соромилися тобі сказати. Що він витратив твій аванс на те, щоб розплатитися за обладунки в грі або розрахуватися з мужиком, з яким вони хотіли провернути одну схему, але не вигоріло.

Або ловиш його з незрозумілою сумішшю.

Або просто він п’є з п’ятниці по вечір неділі.

Або намагається вдарити тебе, або дитину, або твою маму.

І ти йдеш – іноді одна, іноді з дітьми, і кожен тобі повідомляє – а де були твої очі? Все ж відразу було зрозуміло.

Все ж було очевидно.

Просто очевидніше нікуди.

І ти кажеш: “От спасибі! Зараз я повернуся в минуле і відразу все зрозумію!”.

Автор: Адріана Лито
Ілюстрація: Марія Пономарьова 

Стаття на моїй сторінці в facebook

Чи потрібна мені психотерапія?