Я клянусь шукати красу в своєму хаосі. І я клянусь бачити красу у вашому.

Звичайна сцена: 22.00, чищу зуби, гортаю Instagram. Хоч мені і подобається дивитися на красиве життя друзів і їх прекрасних дітей, на душі починають шкребти кішки:

– Вау. Це ж треба стільки сил, щоб зліпити такого величезного сніговика.

– Вона постійно читає і грає разом з дітьми.

– Її будинок завжди такий милий і прибраний.

– Вони влаштували собі ще одне побачення в ресторані? Миленько …

Друзі мене не дратують, я щиро рада за них.

Я дратую сама себе, тому що відчуваю, що роблю недостатньо, і нескінченна стрічка ідеальних фотографій конкретно похитнула мою впевненість в собі. Але проблема в тому, що я сама – частина цієї стрічки.

Я виклала фотографію своєї сплячої собаки, і підлога навколо неї кристально чиста. Лежанка ідеально вписується в інтер’єр кімнати, на задньому фоні палає камін, а вміст полички над ним так і проситься в каталог дизайнерських аксесуарів для дому.

Я не викладала фото купи речей, які я ногою випхали з кадру перед зйомкою: коробка пластівців, рукавичка без пари, обезголовлені тієї ж собакою м’які іграшки – все нагадувало мені про те, що расхламленням я вже місяць як не займалася.

Я також не викладала фото з хаотично розклеєними по всіх стінах папірцями з написом «good» – це дочка знайшла етикет-пістолет і вирішила мені нагадати, що я хороша мама.

Я виклала фото свого свіжовідремонтованого кабінету. Я явно сіяю від радості, натхнення і гордості собою. «Безмірно люблю свою роботу», – свідчить підпис.

Я не викладала фото, на якому наливаю собі чашку кави о 19:00, тому що попереду чекає ще одна безсонна ніч. Або фото, на якому я вийшла з офісу і посеред сплячого міста задаюся питанням, з чого це я взагалі вирішила «пройтися додому пішки».

Я не викладала фото, на якому замість сну таращусь в стелю, бо раптово в голову прийшла ідея для нового проекту, і мозок вже не може розслабитися.

Я виклала фотографію з побачення з чоловіком – для цього мені довелося викликати няню на годину раніше, щоб встигнути спокійно прийняти душ, висушити волосся і нафарбуватися. На тому фото чоловік одягнений в свіжу сорочку з хімчистки, ми посміхаємося, обіймаємось і закохані одне в одного по вуха. Так і було, але …

Я не викладала фото, на якому ми в гробовій тиші їдемо додому на машині, тому що один висловив іншому невдоволення з приводу його дій – і ось ми обоє бісимося, що ідеальний вечір накрився мідним тазом і перетворився в незручне мовчання.

Я також не викладала фото з чоловіком, який схопив мене за руку в коридорі о другій годині ночі. Я йшла тримати волосся дочки, коли її рвало, а він йшов міняти забруднені сином простирадла. Він взяв мою долоню, подивився в очі і сказав: «Все буде добре. Ми впораємося з цим, люба».

Я виклала фото, на якому діти втрьох сидять у мене на колінах, і ми читаємо казку на ніч. Всі посміхаються, один з них цілує мене, а інші обіймаються, всі в чистих піжамах.

Я не виклала фото буквально через п’ять секунд: обійми перетворилися в бійку, поцілунок – в укус, хтось із них потайки проніс тюбик зубної пасти – і вся вона виявилася на руках та одязі.

Я також не викладала фото вечора того ж дня, коли заглянула в дитячу перед сном, а старший лежав в колисці молодшого: «Мамочко, мені здалося, що йому одному сумно».

Я виклала фото з дітьми в торговому центрі. І підписала: «Наше улюблене місце!». Ми корчимо пики, а в руках у мене божественний стаканчик свіжозвареної кави.

Я не викладала фото біля кас, де всі троє вже плачуть, на нас дивляться оточуючі, і каву я не п’ю, тому що забула її десь на полиці, коли молодший вирішив вистрибнути з візка.

Я не викладала фото вечора того дня, на якому я валяюсь на ліжку і реву в подушку.

Я не справляюся, мені важко.
Чому у мене не виходить бути такою ж мамою, як всі?

А потім приходить повідомлення від подруги: «Сьогодні просто ппц». Але ж я дивилася на її фотографії в Instagram і думала, що у неї все чарівно і райдужно. Але у неї був звичайний для матері день, рівно як у мене. Як і у всіх.

Неспокійний, божевільний, напружений, виснажливий, наповнений шумом і любов’ю день.

Всі фотографії, які я викладаю в Instagram, справжні (ну крім тих, на яких чистий будинок), але вони – всього лише частина моєї реальності. Я показую їх, тому що це безпечно. Але про книгу не можна судити по обкладинці.

І ось в чому справа: чим більше я дізнаюся про інших мам, тим більше розумію, що ніхто мене не засуджує. Кожна з нас засуджує лише саму себе. І я в тому числі.

Ми хочемо відповідати якимось недосяжним стандартам, які тільки вимотують. І боїмося, що якщо обернутися і подивитися на свій день, а він не буде схожий на картинку з Pinterest, то ми облажались.

Мені більше не хочеться таке відчувати.

Я вчуся шукати красу в незапланованих, божевільних, гучних і виснажливих миттєвостей любові або тривоги – в справжні миті життя – саме від таких кадрів материнства перехоплює подих.

Так що я клянусь викладати безлад, істерики і сльози, тому що все це – справжні миті. Вони теж гідні бути визнаними. По відношенню до решти прекрасних моментів мого життя несправедливо викладати тільки крихітний його шматочок.

Я клянусь шукати красу в своєму хаосі. І я клянусь бачити красу у вашому.

Автор тексту – Diana Spalding

На фото кадр із фільму “Сексу багато не буває” 

Стаття на моїй сторінці в facebook

Чи потрібна мені психотерапія?