Чому мене навчила моя емоційна залежність?

9 уроків.

1. Уважно слухати людину на самому початку знайомства. Якщо він каже, що любить випити, вірити. Якщо розповідає про свою безвідповідальність, вірити. Якщо пускає фразу “тобі зі мною буде погано”, вірити. І йти.

2. Вірити своїм відчуттям, підозрам, почуттям і глюкам. Якщо мені здається, що у відносинах щось не айс, так воно і є. Якщо відбувається неясна муть, вона реальна. Якщо в обіймах людини мені незатишно, вірити тілу беззастережно, воно правдиве на 100%. Якщо я не довіряю людині без видимих ​​причин, значить, одне з двох. Або він мені бреше, і я чую це дупою, тобто підсвідомість зчитує те, що я не усвідомлюю, і шле тривожні сигнали. Або у мене трабли з довірою, і тоді все одно мало що вийде доброго, крім взаємного виносу мозку. Якщо я глючу постійно на рівному місці, я, ймовірно, потребую не стосунків, а курсу психотерапії. Головне – вірити і відчуттям, і почуттям, і підозрам, і глюкам.

3. Придивлятися і охолоджувати голову. Якщо після дня знайомства я лечу над землею з думкою “це віііііііііін», не зустрічатись завтра. І післязавтра теж. Читати книги, працювати, гуляти на самоті і з друзями. Згадувати Не тільки те в його поведінці, від чого у мене мурашки і метелики , але все, що я бачила і чула. Прислухатися до того, як мені його репліки, дії, поведінка. Якщо це “той самий”, нікуди він не дінеться. але частіше виявляється НЕ він.

4. Будь-яку межу, яку я бачу в ньому, перевіряти на собі. Бачу виняткову доброту? Шукаю її в себе, знаходжу, визнаю, поглажую і плекаю, насолоджуюся нею і проявляю її. Помічаю в іншому почуття гумору? А чи подобається мені моє? Балдію я від своїх жартів, вважаю їх крутим і вогонь якими смішними, отримую від оточуючих підтвердження, що я не псих-одинак, який сам жартує, сам сміється, поки навколо витягуються здивовані обличчя?

5. Вступати у відносини повільно. Д-у-ж-е п-о-в-і-л-ь-н-о. Ніяких голів у вирі, там себе НЕ чути, не видно і НЕ відчутно. Помічати себе, перевіряти свої відгуки. Ну та, я про це сказала в п. 3.

6. Перевіряти, чи кажу я НІ. Невдалому часу зустрічі, п’ятій зустрічі в кафе, коли у мене завтра не буде грошей на капусту, не дуже цікавому фільму або виставі, неприємним словами на свою адресу, передчасним, на мій погляд, дотикам і сексу. З усім згідна я, страждає від недосипання, недоречних витрат, нудно проведеного часу і ліжку з “простіше погодитися, ніж пояснити, чому не хочу”, – це не я, а відчайдушно голодний до уваги котик, який так боїться залишитися один, що готовий на будь-яку херню, “тільки не йди”. Такому котику-мені треба на терапію, шукати себе під відрощеною для більшої привабливості шерстю.

7. Зберігати свої улюблені заняття і переконуватися, що з присутністю людини в моєму житті це саме життя стає багатшим як мінімум на цю людину. А не так, що він яскраво світить і гріє, а полотна, пневматична рушниця і плавальна шапочка засохли, заіржавіли або намертво злиплися. Та й взагалі – перевіряти, чи є у мене мої власні інтереси, захоплення, хобі? Якщо людина піде або помре, чи залишиться мені щось моє, чи все моє життя, як планета, обертається навколо його Сліпучий сонячних променів.

8. Мати друзів. Своїх. Які були і будуть незалежно від цієї людини.

9. При будь-якому дискомфорті неясного генезу йти його проясняти. Я йду на психотерапію. Саме їй я вдячна за те, що пишу цей текст. Будучи по вуха всередині емоційної залежності, нічого цього я не бачила і НЕ розуміла. Але вихід точно є. Нехай через роки, але є. І на виході свіжо, радісно і вільно. І можна нарешті любити, а не залежати.

Анна Давидова

Джерело: https://www.facebook.com/anna.davydova.psy

фото – кадр з фільму “Мій король”