Страшно всім.

1. Страшно всім.

І тим, хто фінансово незалежний. І тим, хто талановитий. І тим, хто безумовно гарний собою. І тим, хто розумний і мудрий. І тим, хто народився у щасливій повній сім’ї. І тим, хто живе біля океану. І молодим. І старим. І тим, хто визнаний в своїй справі. І тим, кого розуміє партнер. І тим, хто займається йогою. І єдиноборствами. І медитацією. І тим, хто тільки починає. І тим, у кого великий досвід. І тим, у кого на вигляд абсолютно все добре.

Страшно всім.

Починати нове. Виходити зі звичного кола. Ризикувати. Робити щось, до чого ще не звик. Страшно за близьких. За справу. За своє життя, якщо притисне. І ще багато чого.

Страх буде і далі. Скільки б не було досвіду, практики, впевненості, визнання, грошей, таланту, але кожен раз замахуючись на нову висоту, кожен раз виходячи на сцену, кожен раз, обертаючись на близьких – в тій чи іншій мірі буде страх. Це нормально. Це означає, що ти ще живий. І значить, потрібно йти вперед. Через страх. А не намагатися повністю від нього позбутися.

2. Швидко – це повільно, але без перерви.

Словами японського фольклору.

Не потрібно швидко, інтенсивно, круто, дуже потужно. Достатньо всього лише регулярно. Найголовніше – тримати ритм. По чуть-чуть, але зі стабільною послідовністю. А через якийсь час, з боку, це буде виглядати, як швидко, інтенсивно, круто і дуже потужно.

3. Ніяких гарантій немає.

Базове правило світобудови, через яке потрібно пропускати всі свої рішення і плани.

4. Епоха таємних знань, які можуть щось змінити, закінчена. Настала ера інформаційної гігієни.

Уже років п’ять, як знання не є головною валютою в питанні досягнень і будь-якого осмисленого існування. Інтернет їх знецінила своєю доступністю.

На зміну прийшла концентрація. Здатність утримувати увагу на завданні і не розхлюпувати інтерес – ось хто править. А ця навичка знаходиться в прямій залежності від інформаційного шуму, який сьогодні всюди. Чим більше словесного сміття навколо – тим слабкіше фокус. Чим більше чужих думок, тим тихіше власний голос.

Постійне перебування в інтернет-потоці атрофує здатність до самоусвідомлення, підміняючи суть концепціями про те, що нею є.

5. Радість і задоволення – не одне й те саме.

Ми ніколи не отримуємо радості від шоколадного торта, фужера вина або сигаретки. Ми не отримуємо радості від нових чобіт або духів. Важливо називати речі своїми іменами – ми отримуємо задоволення. А тут вже зовсім інша хімія.

Природа цього почуття дуже швидкоплинна і нерозривно пов’язана з наступною незадоволеністю, нудьгою, пересиченістю і бажанням нової порції.

Не страшно відмовити собі в задоволеннях, страшно не пізнати радість.

6. Страждання існують.

Будда все-таки має рацію. Страждання існують. Страждають всі. І ті, у кого нічого немає, і ті, у кого є все. А хто конкретно в цю хвилину не страждає, піде в біль в наступну, як тільки зміниться курс долара, відбудеться теракт, отримає у відповідь, що його не люблять, побачить брудний під’їзд, не дочекається відповіді на повідомлення, не отримає грошей або по будь-якому іншіому подиху вітерця. Страждання існують. І завжди без приводу, якщо згадати фінал будь-якого людської істоти.

7. Стану внутрішньої 100% -ї готовності до змін не існує.

Ми завжди до кінця не готові до поворотів і змін. Завжди є вагомі «але» і приводи трохи відкласти до більш сприятливої ​​ситуації. Марно чекати однозначної внутрішньої згоди, потрібно вирішуватися, спираючи скоріше на «пора», ніж на ефемерну готовність.

8. Ліні не існує.

Є нелюбимі заняття, нестача енергії і відсутність масштабного бачення, щоб захоплювало дух від перспектив. А ліні немає.

автор – Альберто Дельгадо

ілюстація – Jody Kelly