Справжня близькість можлива тільки після пред’явлення злості.

Є відносини, які цю злість не витримують. «Якщо тобі щось не подобається, йди!»
«Як ти можеш, так до мене ставиться, адже я для тебе стільки всього зробив (а) ?!»
«Ах ось, що ти насправді про мене думаєш …»

А є уявлення про те, що наші відносини зруйнуються, якщо ми скажемо один одному про своє невдоволення, про свою злість. І тоді люди роками мовчать, щоб не зруйнувати цей «крихкий мир». Або скрупульозно підбирають форму, щоб сказати про своє невдоволення, але якщо форма не відповідає обсягу, то нічого не змінюється, невдоволення наростає і близькість не настає.

Близькість настає тоді, коли в стосунках можлива чесність.
Коли з одного боку, – можна говорити про те, що не подобається; з іншого – є можливість чужу злість витримувати, не йдучи в глуху оборону, в результаті – передомовлятися.
Є відносини, які зависли на етапі, коли потрібно було пред’явити своє невдоволення, свою злість. Люди з якихось причин не стали цього робити, але взаємного роздратування було так багато, що відносини просто були заморожені, і з тих пір нічого немає.
Можливо посварившись, висловивши всі претензії, почувши один одного, вони і змогли б стати друзями.

Захоплення, ніжність, трепет, сексуальне бажання, інтерес, бажання спілкуватися – все це нас притягує один до одного. Але в якийсь момент хочеться звільнити руки, оскільки неможливо жити довго, обнявшись. Або сказати іншому: “Встань, будь ласка, я втомилася.” Або «мені так не подобається», або «я хочу побути одна», або “те, що ти робиш, для мене неприйнятно”. Або висловити те, що зачепило, образило, налякало.

Злість – це маркер виходу зі злиття. Коли двоє перестають бути єдиною грудкою почуттів, переживань, кимось хто дивиться в одну сторону, а стають окремими особистостями. Тільки між цими двома окремими особистостями і можлива справжня близькість – де «я бачу тебе, а ти бачиш мене».

Автор Ірина Дибова