Перестаньте лоскотати своїх дітей

Перестаньте лоскотати своїх дітей – вони сміються зовсім не тому, що їм це подобається

Перш ніж ви почнете говорити мені, що я жахлива мати, і що вам шкода моїх дітей – давайте я поясню вам, чому я проти лоскотання. Я не маю на увазі ті милі легкі лоскотання, коли ваша дитина сидить поруч з вами. Або коли ваш тоддлер підходить до вас і показує животик, щоб ви його полоскотали.

Я говорю про ті лоскотання, коли ви не даєте дитині піти і лоскочете, утримуючи його на місці. Я кажу про ті випадки, коли ви лоскочете дитину і думаєте, що йому весело, тому що він сміється, але насправді йому це не подобається. Просто уявіть, що хтось лоскотав би вам пахви, утримуючи вас так, щоб ви не могли втекти. Це звучить як катування!

У мене четверо дітей, і я відмовляюся лоскотати їх так, щоб вони плакали. Ви можете подумати, це і без того очевидно, але, виявляється, що ні. Я бачила, як люди (члени сім’ї) лоскочуть моїх дітей, я бачила вираз на їхніх обличчях, і мені доводилося просити людей перестати це робити.

Ви б бачили, як дивилися на мене родичі, коли я говорила їм, що моїм дітям не подобається, що їх лоскочуть. Я була дуже рада, коли мій старший син навчився захищати себе і говорити «вистачить» або «перестань». Однак деякі люди сприймають це як виклик і продовжують лоскотати дитину навіть після того, як він попросив їх зупинитися.

Нам слід з самого раннього віку вчити своїх дітей тому, що їх тіло належить тільки їм, і у них завжди є право попросити інших людей його не чіпати. Їх не можна змушувати обіймати родичів, якщо вони не хочуть цього робити, не треба примушувати їх спілкуватися з кимось, якщо їм неприємно.

Запам’ятайте, що сміх не завжди є точним індикатором того, що вашій дитині все подобається. Сміх – це природна реакція організму на лоскіт. Людям здається, що дуже весело спостерігати за тим, як діти (і дорослі) звиваються і намагаються уникнути лоскоту, але хіба багато тих, кому дійсно подобається, що їх лоскочуть? Я дуже в цьому сумніваюся. Ви знали, що раніше лоскіт застосовувалася в якості тортури?

Дослідження, проведене в Університеті Каліфорнії в 1977 році, довело, що сміх під час лоскотання викликається не тими ж почуттями, що і сміх після веселого жарту. Коли людей лоскочуть, вони сміються тільки зовні, але не відчувають радості.

Доктор Річард Олександр, професор еволюційної біології в Університеті Мічигану, стверджує, що лоскотання здатне заподіяти людині «ментальний біль». «Дитина може перейти від сміху до сліз за секунду, якщо ви зі своїм лоскотанням зайдете занадто далеко, і це піднімає питання про те, чи є лоскотання проявом домінування», – говорить він. – «Є багато людей, які використовують абюзивне лоскотання, яке заподіює величезний ментальний біль, що ставить природу сміху під велике питання».

Правило тут просте: перш ніж почати лоскотати свою дитину переконайтеся, що вона може піти в будь-який момент, і що ви не утримуєте її силою. Просто згадайте всі ті випадки, коли ваш старший брат затискав вас і лоскотав. Згадайте дратівливих літніх родичів, які лоскотали вас при кожній зустрічі. Згадайте тих неприємних хлопців, які думали, що лоскотання – це форма флірту, а вам просто хотілося, щоб вас ніхто не чіпав.

Просто перестаньте лоскотати своїх дітей.

Автор – Ніколь Крістенсен з порталу BabyGaga
Фото – Даніель Зіммі