Обережно, психопат: 10 популярних професій.

Обережно, психопат: 10 популярних професій

Стійких до стресу маніпуляторів приваблюють кар’єри держслужбовців, управлінців, шеф-кухарів, поліцейських, хірургів.

Виявити психопата доволі складно. Вони не схожі на карикатурні образи на кшталт Джека-різника, з якими ми знайомі з кіно або книг. Нерідко психопати здаються нормальними.

Психопати позбавлені емпатії і не вміють глибоко переживати складні емоції: прихильність, вину, радість. Вони мають перебільшену, претензійну самооцінку, а також володіють умінням маніпулювати іншими людьми. Багато з них займають керівні посади.

«Вони домагаються успіху в загальноприйнятому мейнстрімі завдяки своїй відстороненості, рішучості та харизмі», – пише у своїй книзі «Мудрість психопатів: як святі, шпигуни та серійні вбивці можуть навчити нас успіху» Кевін Даттон – британський психолог і письменник, який спеціалізується на вивченні психопатії. Їх приваблюють професії, які допомагають повністю використовувати свою унікальність.

Даттон склав 10 варіантів вибору кар’єри, котрі властиві психопатам, у порядку зворотного відліку за рейтингом популярності.

1️⃣0️⃣ Державні службовці

Урядові працівники у Великобританії в 2014 році визнали, що розглядали кандидатури психопатів, оскільки ті «здатні підтримувати порядок» і добре показують себе в кризові моменти.
Вони також «не мають почуттів до інших людей, не послуговуються моральним кодексом, схильні до логічного мислення та мають гострий розум».

9️⃣ Шеф-кухарі

Більшість психопатів не зацікавлені в заподіянні шкоди іншим, так що не турбуйтеся про те, що в робочий час шеф-кухар має доступ до відкритого вогню та до ножів.
Психопати добиваються успіхів серед хаосу, в якому інші люди можуть не показати хороших результатів – можливо, саме тому в кухонній метушні вони відчувають себе як риба у воді.

8️⃣ Священнослужителі

У своєму блозі на сторінці Psychology Today колишній службовець ФБР Джо Наварро пояснює можливі причини вибору психопатами професії священнослужителів.
Серед таких причин, наприклад, те, що релігійні організації можуть надавати можливість експлуатації людей, в той час як позиція священнослужителя легітимізує його дії. Крім того, в цій професії легко встановити з іншою людиною зв’язок, що відкриває маніпуляторам доступ до чутливої ​​інформації.

7️⃣ Поліцейські

У психопатів зразковий самоконтроль в стресових ситуаціях.
Робота поліцейського – вкрай насичена та небезпечна, тому наявність такої риси в кризових ситуаціях буде великим плюсом. Можливо тому ця професія популярна серед психопатів.

6️⃣ Журналісти

Серед рис, що характерні для психопатів, Даттон називає шарм, усвідомленість, жорсткість і здатність до дії.
Всі ці риси необхідні журналістам, які працюють в режимі deadline і регулярно домагаються відповідей у ​​джерел інформації.

5️⃣ Хірурги

За даними «Вісника Королівського хірургічного коледжу Англії», лікарі-консультанти в клініках більше схильні мати психопатичну особистість, ніж лікарі районних лікарень загального профілю.
Можливою причиною такої ситуації вчені називають те, що «стійкість до стресу є однією з першочергових якостей для лікарів», а також те, що в своїй щоденній практиці вони повинні швидко приймати складні рішення.

4️⃣ Менеджери продаж

Продавець-психопат має здатність до безсоромного самопросування, крадіжки чужих контактів, непохитного бажання заробити найбільше грошей і нездатністю працювати в команді.
Залежно від того, як працює ваша організація, людина з таким портретом може бути як найкращою знахідкою, так і нічним кошмаром.

3️⃣ Ведучі (телебачення або радіо)

Деяким психопатам властивий також нарцисизм, який безперечно підходить для роботи, що приковує увагу аудиторії.
Тому популярність цієї професії серед психопатів цілком імовірна, адже ведучі телебачення або радіо повинні також бути врівноваженими у важкій ситуації.

2️⃣ Юристи

Самопроголошена соціопатка, автор книги «Сповідь соціопата. Жити, не дивлячись в очі» місіс Томас, стверджує, що саме це допомогло їй освоїтись та удосконалитися в адвокатському амплуа.
Однак в блозі на сторінці Psychology Today юристка Рут Лі Джонсон пише, що навіть якщо самовпевненість, холоднокровність і оманливий шарм можуть стати в пригоді в професії юриста, стверджувати при цьому, що лише цих рис достатньо, було б сильним спрощенням.

1️⃣ Гендиректор

Психопати можуть не тільки зберігати тверезість розуму у випадку стресу, а й здатні іноді вносити хаос для всіх інших.
На тлі загальної напруги спокійний психопат виглядає виграшно. Цей метод нерідко допомагає будувати успішну кар’єру в стислі терміни.

Стаття на моїй сторінці в facebook

Чи потрібна мені психотерапія?

Обережно, психопат: 10 популярних професій
Обережно, психопат: 10 популярних професій