НОВИЙ РІК – ЦЕ ДЕДЛАЙН АБО ЯК ПЕРЕЖИТИ СВЯТА З МІНІМАЛЬНИМИ ВТРАТАМИ

Новий рік все загострює і відтіняє. Всі дефіцити будуть посилені: самотність, брак сил, енергії, грошей. Все, що хочеться заховати, спливе на поверхню

Новий рік – це довгоочікуване свято, наповнене добром і казкою. Його супроводжують довгі застілля, приємні ритуали, особлива атмосфера. До нього починають готуватися заздалегідь – місто прикрашене з листопада, кафе і ресторани придумують програми, в школах і садках починаються свята, в компаніях – корпоративи. Але є і темна сторона свята, про неї і розповідає психолог Тетяна Подопригора у своїй статті.

Сім’я – це не завжди теплота і любов, це також конфлікти, секрети, невисловлені образи. Всі ми знаємо про залежність, абьюз, емоційну холодність і хвороби – це все теж про сім’ю.

Сім’я – це особливий світ, зі своїми правилами і законами. Коли ми бачимо красиву новорічну картинку в рекламі або в своїй фантазії, ми втрачаємо цю тіньову частину сім’ї. Новий рік – яскраве і контрастне свято, воно все загострює і відтіняє.

Якщо ти самотній, ти дуже гостро це помітиш. Якщо немає сил готувати собі казку, дива не станеться. Але ця частина життя теж є, вона нікуди не пропадає в Новий рік. Якщо наважитися її від себе не ховати, то на неї можна спиратися. Знаючи, що самотній, подбати про компанію заздалегідь; знаючи, що хочеться чудес, подумати, як ці чудеса створити.

Підготовка до нового року

Новий рік – це форма дедлайну. Він нас підганяє, викликає тривогу, ми боїмося не встигнути, включаємось в загальну метушню і драйв. Для багатьох ці свята – випробування і великий стрес. Не випити зайвого, не з’їсти зайвого, не сказати зайвого та інше. Навіть у тих, у кого є теплота в стосунках з близькими, дружна сім’я і достаток, свято відбере сили. Подумайте, чи є у ваших планах місце відпочинку і відновлення сил?

Підсумки року

У Новий рік починаються підведення підсумків, також як і в день народження – з’являються питання: хто я, що встиг зробити із запланованого та інше. Якщо не все встиг, а це теж про реальність, адже ми люди, а не роботи, то хочеться встигнути себе якось втиснути в рамки ідеальності. Тут беруть свій початок вчинки з логіки «хочу в цьому році встигнути»: схуднути, прочитати цю книгу, пройти цей курс, здати на права, вийти заміж. Часто такі починання не закінчуються або не приносять радості, так як викликані більшою мірою тривогою і незадоволеністю собою, і за ними стоїть потреба бути краще для когось. Поставтеся до себе з любов’ю і розумінням.

Новорічний настрій

В реальності святкування нового року – це просто вечір, але наша психіка бачить його, як небувале подія. Звідси і вся фрустрація: побудова очікувань на наступний рік, плани.

«Я не знаю з ким відзначати, з ким із розлучених батьків зустрічати Новий рік … Спочатку з одним, а потім з іншим. Щоб не образився ніхто». – “А ти чого хочеш?” – «А я хочу щоб від мене відчепилися. Мені це взагалі не потрібно. Я потім три дні нікуди не виходжу – лежу вдома граю в плейстейшн», – часта скарга.

Якщо запитати у себе, для кого я готую свято, для кого я їду на свято? Цього хочу я чи мої дії продиктовані бажанням бути хорошим для когось іншого?
Часто ми малюємо в своїй уяві чужі потреби і мотиви і також часто вони не збігаються з реальністю. І це теж підкреслить свято, ми побачимо всі свої складності в прийнятті рішень, побачимо неокресленість кордону.

У Новий рік наші проблеми стануть більш видимими, ніж зазвичай, і це можна використовувати в свою користь, якщо почати з ними працювати.

Після святкування, де кожен повинен відповідати якомусь внутрішньому плану, все ж прийде час на відновлення – новорічні свята час перезавантаження. Із застереженням: хтось дозволяє собі байдикувати, а хтось виконує обов’язки перед рідними, себе ставлячи на останнє місце.

Багато хто бачить в наближенні свята привід розслабитися нарешті і відпочити, тому що потім буде тиждень, щоб прийти в себе і відновити сили.

Якщо новорічний настрій не приходить, це стає додатковим завданням – відчути радість свята, що наближається. Дозвольте собі побути без новорічного настрою, а якщо він є, не мучте близьких, до яких, з якихось причин, він не прийшло.

Як справлятися?

Пріоритети.

Для когось буде важливо відмовитися від частини обов’язків, покладених на себе: попросити допомоги, скасувати частину справ і взяти на себе тільки посильну.

Свої правила свята.

Якщо ви вирішили відзначати Новий рік на самоті – подумайте, як ви можете себе порадувати і провести це свято за своїми правилами. Наприклад без ялинки і зайвих клопотів, але з подарунком.

Компроміс.

Якщо все-таки свято для вас залишається низкою обов’язків і ви можете тільки бути Сантою для когось іншого, подумайте, як вам подбати про себе у виконанні цих завдань? Не бігти в натовп, а прийти рано вранці в магазин; Не тягатись з сумками, а замовити все онлайн і так далі.

Приватне диво.

Подумайте, що особисто для вас створює магію і казку? Це може бути ваш власний маленький ритуал – піти вранці в засніжений

Стаття на моїй сторінці в facebook

Чи потрібна мені психотерапія?

НОВИЙ РІК - ЦЕ ДЕДЛАЙН АБО ЯК ПЕРЕЖИТИ СВЯТА З МІНІМАЛЬНИМИ ВТРАТАМИ
НОВИЙ РІК – ЦЕ ДЕДЛАЙН АБО ЯК ПЕРЕЖИТИ СВЯТА З МІНІМАЛЬНИМИ ВТРАТАМИ