Методи які не дають вам отримати любов

▶️Не суперечити
Перший метод усуває з відносин вас, як особистість. Ви стаєте не цікаві, тому що вас тут особливо і немає. Є клон людини. Ну або його продовження. Тож людина від якої ви хочете отримати прихильність починає до вас ставитися як до своєї частини. Це може працювати тільки в плані співзалежних відносин, коли іншій людині реально потрібен ще один тентаклі. Але це буде саме залежність, а не любов.
Поважати іншу людину можна тоді, коли вона сама себе поважає. Коли вона говорить що думає сама. Вирішує за себе.

▶️Турбота
Другий метод – це спроба купити любов.
“Я дам тобі цукерку (а ти люби мене)”
“Я вкрию тебе ковдрою (а ти люби мене)”
“Я зроблю тобі чай (а ти люби мене)”
У гештальт-терапії є поняття “Профлексія”. Це коли “Я роблю тобі те, що хочу для себе”. Це ось воно. Тобто, я хочу, щоб ти звернув на мене увагу і направляю всю свою увагу на тебе.
Коли ти не цінуєш мої старання і логіка не спрацьовує, що потрібно робити? Правильно! Потрібно приділити ЩЕ БІЛЬШЕ уваги.
А що в цей час відчуває партнер?
Спочатку – подив і розгубленість: “Це що взагалі відбувається?”
Потім – провину: “Блін, він зі штанів вистрибує, а я якась не вдячна. Напевно, я погана людина.”
Потім – злість, яка виливається в зневазі.

▶️Показати що ти хороший
Третій спосіб отримати любов – це самореклама. Це важливий момент, це потрібно робити, ніхто не сперечається. Але все потрібно робити з розумом. Одна справа – демонструвати (особливо на ділі) свої позитивні якості. Посилювати їх, робити більш видимими.
Інша справа – розхвалювати себе в хвіст і гриву.
Ех, зараз би залізти комусь на обличчя, щоб він зблизька побачив як я прекрасний!
Добре якщо спочатку ви Іншому цікаві. Тоді він, може навіть, що не проти послухати докладну презентацію. Але і вона може втомити.
А якщо спочатку ви і не були цікаві, то ви перетворюєтеся в того хлопця, який “Хочете поговорити про нашого Бога?”. Ніхто не хоче! Всі хочуть говорити про свого Бога. А не про чуже.
Тобто, замість того, щоб цікавитися іншим, людина, що використовує патерн самореклами, намагається залучити інтерес до себе. А це – складно і не ефективно.

🧡Як все-таки отримати чужу любов?
Для початку, потрібно визнати, що ніяк. Що це від вас не залежить. Це як намагатися наблизити вихідні. Або сонце у вихідні. Це як “хай отой красунчик сяде поруч”.
Сподіватися можна, але керувати цим не можна.
Один з головних процесів в цьому – прожити своє безсилля і оплакати ваші нездійснені мрії.

Що роблять люди потім?
благають, ниють, тиснуть на жалість
вимагають, змушують, скандалять
Очевидно, що ніщо з цього також не сприяє отриманню любові і виправленню ситуації.
Це – дитяча, по суті, поведінка, яка походить від неможливості визнати свою обмеженість. Не в плані “ти якийсь обмежений”, а в плані “обмеженість ваших можливостей”. Неможливість прожити біль розбитих надій.
І замість того, щоб танцювати навколо, піклуватися, задаровувати, благати, вимагати, догоджати і принижуватися, займатися самовихвалянням, потрібно просто відійти і показати людині, що ти поважаєш його вибір і право.
Ні, не відійти і виразно дивитися. А відійти і … барабанний дріб … зайнятися собою!
Ні, не підкачатися.
Зайнятися собою. Своїми потребами, своїми справами.
Якщо він не хоче давати тобі те, що ти від нього хочеш, то почни шукати інший спосіб задовольнити свої потреби. Або просто займися чим-небудь іншим.
Це по крайній мірі, не погіршить ситуацію.

Як поліпшити ситуацію?
Якщо просто, то інтерес до вашої персони прокидається не тоді, коли ви орієнтовані на себі. А тоді, коли ви орієнтовані на користь Іншого. Тобто, даєте йому те, що хоче він. Представляєте для нього цінність.
Просто продемонструвати, що воно у вас є і якщо що – можете дати. А можете і не дати. Тому що (раптово!) у вас є інші справи і способи задовольняти свої потреби.
І ось уже Інший у вас зацікавлений. Ну ще не сильно, але сенс такий.

Загальний сенс:
Всі намагаються отримати любов очевидними і глючними способами, які все тільки псують.
Щоб нічого не псувати і отримати шанс поліпшити – потрібно займатися собою. Відліплюватися від іншого і ставати незалежним вовком з лапищами. І бігти, бігти крізь сніг!
Щоб отримати шанс (!) на прихильність іншого – потрібно просто продемонструвати що у вас є цінність для нього. Але не видавати її на першу вимогу і не вставати в служіння. Не вимагати натомість півцарства. А просто сказати “у мене є , іноді можу давати, якщо вважатиму за потрібне.”

Автор – Сергій Смирнов