Емоційне вигорання мами: чому манікюру у вихідний недостатньо

Я сиділа на ліжку, неуважно дивлячись в телефон, прокручуючи великим пальцем стрічку Інстаграму з постами успішних мам. Від згорбленої пози почала боліти спина, але сісти зручніше я була вже не в силах. З дитячої кімнати долинув тонкий голосок: «Мама, я не можу заснути». Все, що я змогла видавити з себе, було: «Добре, дитинко». Ні допомоги, ні слів розради. Тому що у мене закінчилися і сили, і слова.

Мій дорогий чоловік обережно запитав мене: «Ти в порядку?»

Я задумалася над відповіддю. Прокрутивши в голові купу справ, які мені потрібно зробити (те, що зараз називають «ментальним навантаженням»), я відчула звичну тривогу, провину і стрес.

Я думала про те, як знайомі мені жінки відповідають на це питання, не фразою «Чудово! Прекрасно!», яку ми часом вимовляємо надто бадьоро для більшої переконливості. Чесна відповідь, яку ми даємо, коли відчуваємо себе прийнятими, звучить так:

Я видихлась.

Я абсолютно без сил.

Краще навіть не питай.

Взагалі-то мені гріх скаржитися. Мені багато в чому дуже пощастило. Я люблю бути мамою. Мені подобається моє життя.

Тому замість того, щоб викласти все начистоту і тим самим показати свою вразливість, я просто відповіла чоловікові: «Я в порядку. Просто сьогодні було … важко ».

– Гаразд, давай сплануємо ці вихідні так, щоб ти могла приділити собі кілька годин, – відповів він.

Мій чоловік знає, що мій коник – писати статті про те, як матерям важливо присвячувати час турботі про себе. Він поважає цю ідею і підтримує мене, як може.

Але правда в тому, що однієї тільки турботи про себе недостатньо. Прийшов час перестати говорити мамам, що манікюр в вихідні вирішить проблему материнського вигорання. Проблему, коріння якої в соціальних очікуваннях від мам.

Ніяка ванна з піною не заглушив постійну тривогу всередині.

Ніякі епізодичні зустрічі з подругами у вихідні не компенсують постійну соціальну ізоляцію в перші місяці після народження малюка.

Немає сну, який заповнить енергію, витрачену на лавірування між материнством і кар’єрою.

Немає такого келиха вина, який позбавить від дитячих проблем зі здоров’ям, які мають властивість накопичуватися як сніжний ком і які не встигаєш обговорювати з лікарями.

Мами вигоріли, і наше суспільство має почати піклуватися про них.

Дослідження, проведене в 2019 році американським виданням для батьків Motherly, показало, що 51% мам погано справляються зі стресом материнства. Близько третини мам поскаржилися на погіршення здоров’я, як фізичного, так і психічного. І 85% мам говорять про те, що вони не відчувають підтримки материнства суспільством.

Вісімдесят п’ять відсотків.

Суспільство пропонує нам піклуватися про дитину в середовищі, яке НЕ ​​піклується про нас.

Так що, дорогі мами, будь ласка, почуйте: вигорання, яке ви відчуваєте, – не вигадки. І це вигорання – не ваша вина.

Ви вигоріли тому, що, починаючи з моменту оголошення про вагітність або планів усиновити дитину, вас постійно бомбардують непроханими порадами або історіями про те, яким жахливим буде майбутній ваш досвід.

Ви вигоріли тому, що вам довелося повернутися на роботу перш, ніж ви були до цього готові, заодно вислуховуючи, що ви недостатньо довго годували дитину грудьми.

Ви вигоріли тому, що відчуваєте необхідність постійно виправдовуватися за те, що ви пішли з оплачуваної роботи.

Ви вигоріли тому, що постійно обідаєте чим доведеться.

Ви вигоріли від постійних спроб поєднувати якісний час з дитиною і прибраний і чистий дім.

Ви вигоріли, тому що після цілого дня метушні з дворічним малюком вам пропонується бути бадьорою і сексуально привабливою для свого партнера.

Ви вигоріли, тому що новини засмучують і вибивають з колії.

Ви вигоріли, тому що не проходить і дня, щоб щось не нагадало вам: ви так і не повернулися в колишню форму після народження малюка. Куди поділася ваша ідеальна фігура?

Ви вигоріли, тому що постійно читаєте і слухаєте нові поради про «кращий спосіб виховання дітей» – і намагаєтеся пов’язати їх з суперечливими настановами родичів.

Ви вигоріли, тому що скільки б не економили, ви все одно не можете знайти спосіб вибратися з боргів.

Ви вигоріли, тому що знаєте: ваша дитина не повинна дивитися ще один мультик, але вам не зрозуміло, як приготувати вечерю, не вдаючись до цього.

Ви вигоріли, тому що третя няня за останні два місяці збирається звільнятися, а чергу в дитячий садок неймовірно довга.

Ви вигоріли, тому що сумуєте за своїм друзям.

Ви вигоріли, тому що віддавали так довго, що забули, як це – залишати хоча б трохи для себе.

Я вже говорила це і скажу ще раз: Мами, ви все робите правильно. Просто материнство зараз – це дійсно важко. І те, що ви вигоріли, – не ваша вина.

Деякі перераховані проблеми можна вирішити, але більшість – ні. Тому що ці проблеми створили не ви. Це соціальні стереотипи і очікування, які змушують матерів почувати себе погано. Вони неправильні і несправедливі, і ми повинні поміняти їх, тому що, схоже, ніхто інший не збирається.

І допоможуть нам у цьому не ванна з піною або келих вина на ніч. А рішучість бути вразливими: коли ми перестанемо погоджуватися з нав’язуваною концепцією ідеальної матері або ідеальної дружини. Коли ми наважимося бути самими собою, навіть якщо це вимагатиме визнання в тому, що ми вигоріли. Коли ми захочемо бути чесними.

Якщо ви ще не бачили виступ Брено Браун, в якому вона говорить про вразливість, я дуже рекомендую вам його подивитися. Вона говорить про те, як це сміливо – бути вразливим. У 2013 році в одному зі своїх інтерв’ю Брено Браун сказала:

«Вразливість – це коли ти показуєш себе справжнього і дозволяєш іншим на себе такого подивитися. Це важко зробити, якщо ми внутрішньо жахаємось того, що оточуючі можуть побачити або подумати. Коли нами керує страх перед тим, що подумають інші, або перед голосом нашого внутрішнього критика, який нашіптує нам: “Ти недостатньо хороша”, – тоді дуже важко показати себе реального. В кінцевому підсумку ми більше метушимося заради почуття “я цінний”, ніж переживаємо його ».

Але мамо, що якби ти завжди була на своєму боці і завжди відчувала себе гарною? Навіть якщо в домі безлад. Навіть якщо твоя дитина валяється на підлозі в істериці в продуктовому магазині? Навіть якщо здається, що все йде не так?

Що, якби посеред всього цього хаосу ти продовжувала зберігати почуття власної цінності і гідності?

Говорячи «ні».

Просячи допомоги.

Говорячи про те, що тобі потрібно, без постійних вибачень.

І підтримуючи інших мам робити те саме.

Так, спочатку тебе можуть ігнорувати. Або кидати косі погляди в твою сторону. Але, наважуючись бути вразливими, наважуючись чесно і відкрито проживати своє материнство і підтримуючи в цьому інших матерів, ми стаємо сильнішими.

Бути вразливим дуже незручно і вимагає мужності. Хороша новина в тому, що на цій планеті немає нікого хоробрішого за матерів.

Дозволь собі розслабитися, мамо. Це буде зовсім не легко. Але твоя сміливість надихне ще одну маму, і, не встигнеш озирнутися, як почнуться зміни в суспільстві. І тоді ми дійсно отримаємо задоволення з тієї ванни з піною.

Автор – Diana Spalding
Оригінал тут – https://www.mother.ly/…/self-care-is-not-enough-to-fix…
Фото – кадр із фільму “Таллі”