Технології не впливають на психіку дітей

“У всьому винні комп’ютерні ігри”, “в усьому винні соцмережі”, “в усьому винні цифрові технології” – всі ці аргументи, так довго служили захисною мантрою для різного роду демагогів, більш не володіють колишньою магічною силою.

Дослідники Каліфорнійського університету провели експеримент, спрямований на те, щоб з’ясувати, який вплив використання смартфонів на дітей і підлітків. Протягом двох тижнів вчені опитували дві тисячі американських школярів від 9 до 15 років, відстежуючи будь-які зміни психічного стану. Підлітки, в свою чергу, заміряли час, проведений зі смартфоном в інтернеті.

У підсумку, вчені не виявили жодного помітного зв’язку між часом використання смартфонів і психологічним станом школярів. Більш того, підлітки, які відправили більше смс-повідомлень, відчували себе краще тих, хто писав рідше.

Професор психології Каліфорнійського університету Кендіс Оджерс вважає, що в твердженні про те, що використання смартфонів впливає на психічне здоров’я підлітків, переплутані причина і наслідок: насправді, нездорові відносини з цифровим середовищем складаються у тих, хто вже має психологічні проблеми. Такі люди можуть шукати в мережі інформацію про способи самогубства або займатися кібербулінгом – і час, проведений в мережі, може погіршити їх самопочуття.

Оджерс каже, що дорослим потрібно перестати сперечатися про те, чи корисні або шкідливі смартфони і соціальні мережі для психіки підлітків, і замість цього шукати способи психологічної підтримки молодих людей в онлайні і повсякденному житті.

Ознайомитись із дослідженням можна тут – https://www.sciencedaily.com/rel…/2019/08/190823140736.htm

автор статті – Анна Комиссарова
фото – depositphotos