Бісить, коли партнер при вас постійно висить в телефоні?

Бісить, коли партнер при вас постійно висить в телефоні?

Вас дратує таке явище, як ФАББІНГ (phubbing) – прояв зневаги до партнера за допомогою відволікання на гаджет під час реального спілкування.

Фаббінг розглядається як
👉🏻залежність від смартфону і соціальних мереж;
👉🏻як наслідок інтернет-адикції і проблем з самоконтролем;
👉🏻як нова соціальна норма

Дослідження показують, що жінки більш схильні до онлайн-комунікації, більш компульсивні і поглинені життям в мережі в порівнянні з чоловіками; при цьому вони менш схильні використовувати мережу як стратегію регуляції настрою. Фаббінг у жінок частіше є наслідком залучення в соціальні мережі і чати, а у чоловіків – наслідком інтернет-залежності та ігрової залежності.

Фаббінг базується на залежності від смартфону, що виникає внаслідок інтернет-адикції, страху пропустити події в соціальних мережах і проблем з самоконтролем. Саме залежність від смартфону призводить до прояву фаббінгу в міжособистісному спілкуванні. Далі фаббінг і його прояви в спілкуванні з близькими людьми починають сприйматися як нормальна поведінка, змінюючи тим самим саме спілкування.

💔Існує поняття “партнерський фаббінг” (Pphubbing), коли романтичний партнер використовує або відволікається на мобільний телефон, перебуваючи поруч, в компанії свого партнера. Розробивши методику для вивчення партнерського фаббінга, Робертс і Девід (Roberts, David) встановили, що він впливає не тільки на радість відносин, але і на задоволеність життям в цілому, сприяючи посиленню депресії. Фаббінг стає причиною конфліктів між партнерами, знижує задоволеність стосунками і суб’єктивне благополуччя в цілому.

Близькі стосунки спрямовані на задоволення ряду базових потреб: потреби в прийнятті, любові, близькості і турботі. Ні соціальні мережі, ні інтернет, ні телефон з усіма його можливостями не можуть в повній мірі задовольнити дані потреби. Коли партнер в близьких стосунках відволікається на гаджет, демонструючи фаббінг, яким чином це характеризує самі відносини? Чи свідчить це про те, що потреби, що задовольняються в близьких відносинах, насичені і неактуальні або ж, навпаки, не задоволені, і партнер за допомогою гаджета їх заміщає?

До речі, чоловіки відзначають велику близькість і включеність у відносини з партнеркою і вище оцінюють партнерський фаббінг. Відволікання жінки на телефон, її відчуження може дуже болісно сприйматися чоловіком в контексті відносин і викликати напругу.

❤️Партнери відзначають задоволеність стосунками в тому випадку, якщо вони зосереджені на цих відносинах, відкриті один одному. Романтичні партнери відчувають зв’язок, близькість тоді, коли психологічно і фізично присутні один для одного. У зв’язку з цим фаббінг як маркер відволікання від партнера може сприяти зниженню задоволеності близькими стосунками.

автор тексту – Marie Sitenkova

Стаття на моїй сторінці в facebook

Чи потрібна мені психотерапія?

Бісить, коли партнер при вас постійно висить в телефоні? Фаббінг
Бісить, коли партнер при вас постійно висить в телефоні? Фаббінг